Professional Documents
Culture Documents
Campus Ledeganck
K.L. Ledeganckstraat 8
9000 Gent
Tel. 09 243 93 50
Fax 09 220 50 68
Datum:04/04/ Lesuur:
2015
11 :00-12:00
Afdeling: Drongen
Klas: L2
Aantal lln.:25
Leervak: AMV
Onderwerp(en): re klein
Situering in het leerplan :
De leerlingen kunnen:
Lesdoelstellingen:
De leerlingen kunnen:
Beginsituatie:
Didactische beginsituatie:
De leerlingen zitten in hun tweede jaar AMV
Ze hebben reeds de toonaarden Do groot, Fa groot, Sol groot, a klein en mi klein gezien.
De leerlingen kennen reeds verscheidene ritmes binnen de maten 2/4, zoals: 4 zestienden, 2 achtsten,
de kwartnoot, de halve noot, de gepunteerde kwartnoot, de hopfiguur, 2 zestienden en 1 achtste, 1
achtste en 2 zestienden, de syncope, de achtste rust, de kwartrust.
Materiaal:
In het lokaal zijn er genoeg stoelen en banken voor alle leerlingen.
Er is een krijtbord aanwezig met notenbalken op geschilderd, alsook een leeg krijtbord.
Blz. 2
LESGANG EN DIDACTISCHE WERKVORMEN
LESFASEDOELSTELLING
LEERINHOUDEN
ACTIVITEITEN LEERKRACHT
De leerlingen kunnen ritmische figuren in Noot: les 24 nummer 15: de mini mini
de maat 2/4 klappen.
mini planeet
ACTIVITEITEN LEERLINGEN
De leerlingen openen hun boek.
De leerlingen lezen het eerste deel op
tekst met maatslag.
De leerlingen luisteren en zingen na.
De leerlingen luisteren en zingen na.
De leerlingen zingen de eerste 4 zinnen
na elkaar.
De leerlingen zingen de uitgekozen
passages door de leerkracht apart.
De leerlingen zingen het eerste deel nog
eens door.
Blz. 3
LESGANG EN DIDACTISCHE WERKVORMEN
LESFASEDOELSTELLING
LEERINHOUDEN
ACTIVITEITEN LEERKRACHT
ACTIVITEITEN LEERLINGEN
De leerlingen zingen na.
Blz. 4
LESGANG EN DIDACTISCHE WERKVORMEN
LESFASEDOELSTELLING
LEERINHOUDEN
ACTIVITEITEN LEERKRACHT
ACTIVITEITEN LEERLINGEN
Blz. 5
LESGANG EN DIDACTISCHE WERKVORMEN
LESFASEDOELSTELLING
LEERINHOUDEN
ACTIVITEITEN LEERKRACHT
ACTIVITEITEN LEERLINGEN
pagina 130
Blz. 6
LESGANG EN DIDACTISCHE WERKVORMEN
LESFASEDOELSTELLING
LEERINHOUDEN
ACTIVITEITEN LEERKRACHT
De leerkracht geeft de eerste twee
maten op en telt af.
De leerkracht vraagt of ze het lesje nu
eens alleen willen zingen.
De leerkracht zegt: nu gaan we
zanglesje 33 nog eens herhalen.
Bekijk het eerst een minuutje om jullie
geheugen op te frissen.
De leerkracht zegt we gaan eerst nog
een het klapstuk samen klappen.
Als dit vlot gaat, geeft de leerkracht de
eerste 2 maten op en telt af.
De leerkracht zegt: nu mogen jullie het
lesje eens zonder mij zingen.
ACTIVITEITEN LEERLINGEN
De leerlingen zingen mee met de
leerkracht.
De leerlingen zingen het lesje
zelfstandig.