You are on page 1of 1

EXAMPLE RPH PDPC ABAD KE 21

Tarikh/Hari/Bilangan Murid 30 Mac 2017/Khamis/ Aktiviti Pembelajaran


Abad Ke-21
Kelas/Masa/Mata Pelajaran 1 A3/11.10 12.30/Sains Round Table
Tajuk/Standard Kandungan Penggunaan alat pengukur, kejituan, Think Pair Share
kepersisan,kepekaan dan ralat
Objektif/Standard Menggunakan alat pengukuran yang lebih jitu bagi Hot Seat
Pembelajaran membandingkan kejituan, kepersisan dan kepekaan
Hasil Pembelajaran / Di akhir pembelajaran, murid dapat: Pembentangan Hasil
Standard Prestasi TP2-memahami penggunaan alat pengukur Sendiri
Peta I-Think
Kriteria Kejayaan Murid diklasifikasikan berjaya sekiranya; Gallery Walk
1. Murid Berjaya mengukur diameter duit syiling
menggunakan angkup Vernier
2. Murid Berjaya menjawab semua soalan dalam latihan
secara berkumpulan
Ringkasan Aktiviti Three Stray, One Stay
Set Induksi (5 minit) 1. Murid dipertotonkan dengan video pemula berkenaan
alatan pengukuran yang digunakan sejak zaman
sebelum merdeka
2. Dengan bimbingan guru, murid membuat
perhubungan dengan kandungan video yang ditonton
dan pembelajaran yang akan disampaikan
Secara Kelas (15 minit) 3. Murid disoal tentang pelajaran lepas Tahap Penguasaan
4. Murid mengenal pasti alat pengukuran angkup TP 6
vernier dan tolok skru mikrometer.
5. Murid mendengar penerangan guru berkaitan topik
TP 5
TP 4
Secara Berkumpulan (35 6. Murid berbincang untuk mengenalpasti alat TP 3
minit) pengukuran yang lebih jitu bagi pengukuran berbeza
7. Murid memerhatikan skrin untuk memahami
pengiraan bacaan sebenar angkup vernier
KBAT (20 minit) 8. Murid mengukur diameter duit syiling menggunakan TP 2
angkup vernier dan mengenal pasti ralat
Penutup (5 minit) Murid merumus hasil pembelajaran TP 1
Pentaksiran Lembaran kerja Aras Pemikiran
Berpusatkan Murid Mencipta
Komunikasi/Pembentangan Menilai
Kreatif Menganalisis
Pembelajaran Abad Ke 21
Pemikiran Aras Tinggi Mengaplikasi
Kemahiran Hidup Memahami
Koperatif/Kolaboratif Mengingati
Komuniti Pentaksiran Dalam Bilik
Darjah
Belajar untuk kehidupan Latihan Bertulis
EMK Kejujuran, ketelitian, kerjasama Eksperimen
BBB Lembaran kerja, angkup vernier Laporan Amali
Refleksi/Impak/Penambahb 1. / murid tidak menguasai, intervensi akan Kuiz
aikan dijalankan dalam pdpc seterusnya. Pembentangan
2. Pdpc ditangguhkan kerana _______________________ Pemerhatian/Lisan/
_______________________________________________
Soal Jawab

You might also like