You are on page 1of 3

BORANG PEER COACHING

Papar Peneraju Transformasi

SEKOLAH TANDATANGAN TARIKH


RAKAN PEMBIMBING MASA
RAKAN DIBIMBING SUBJEK/KELAS
PERANCANGAN DAN PERSEDIAAN GURU
ASPEK KRITERIA CATATAN/PENAMBAHBAIKAN
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN Objektif pelajaran dinyatakan dalam bentuk perlakuan, boleh diukur dan sesuai mengikut
keupayaan murid
SKPM STANDARD 4
(ASPEK 4.4)

RANCANGAN RPT disediakan berdasarkan sukatan pelajaran dan sesuai dengan takwim
PENGAJARAN RPH disediakan berdasarkan RPT
HARIAN & RPT Refleksi dicatatkan selepas sesi PdP
Refleksi PdP digunakan sebagai panduan untuk merancang RPH seterusnya
RPT disediakan
SKPM STANDARD 4 RPH disediakan
(ASPEK 4.4)

Strategi: Teknik: Elemen Tambahan:


PEMBELAJARAN
BERASASKAN Berpusatkan murid Soal jawab KBAT
AKTIVITI Berpusatkan guru Perbincangan i-Think
Berpusatkan bahan Latih tubi Pem. Koperatif
SKPM STANDARD 4 Sumbang saran ICT
(ASPEK 4.4) Tunjuk cara Lain-lain
Lain-lain
PENYAMPAIAN DAN AMALAN DI DALAM KELAS

Murid bersedia untuk belajar.


KAEDAH Kaedah pengajaran sesuai dengan keperluan/keupayaan murid.
PENYAMPAIAN
Berasaskan pengetahuan dan pengalaman pelajar:
 mudah kepada kompleks
 konkrit kepada abstrak
PdP menarik dan menjurus kepada pencapaian objektif.
Aktiviti pemulihan/pengayaan/pengukuhan dilaksanakan dengan berkesan
Aktiviti PdP memupuk nilai dalam kalangan murid.
Pelajaran disampaikan dengan luwes mengikut situasi.
SKPM STANDARD 4
(ASPEK 4.5) Masa pelajaran digunakan secara optimum
PENGUASAAN ISI Menyampaikan isi pelajaran sesuai dengan objektif pelajaran
KANDUNGAN
Menjelaskan konsep/fakta/jawapan dengan yakin, jelas dan tepat
Menghuraikan isi pelajaran dengan mengaitkan situasi semasa atau
SKPM STANDARD 4
SILA LENGKAPKAN MAKLUMAT SEPERTI YANG DINYATAKAN DIBAWAH:

KEKUATAN/IMPAK
KOMPONEN MATA PELAJARAN ISU/KEKANGAN DALAM DALAM PDP/PEPERIKSAAN CADANGAN/
PLC PERLAKSANAAN /UJIAN PENAMBAHBAIKAN
PEER COACHING

PEER
COACHING

LAPORAN BERGAMBAR AKTIVITI PEER COACHING

Disediakan oleh: Disahkan oleh :

.................................................... ..........................................................
( ) ( )
Ketua Panitia/Guru Subjek …… Guru Besar/Pengetua
Nombor HP: Nombor HP:
Tarikh : Tarikh :

You might also like