You are on page 1of 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN PEMULIHAN

MATA PELAJARAN Bahasa Melayu KELAS 3S/3J

TARIKH/ HARI MASA 8.30-9.30


TEMA Benda
STANDARD
Perkataan KV + KV
KANDUNGAN
STANDARD
Membaca dan membunyikan perkataan
PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi, murid dapat :
OBJEKTIF
Murid dapat membaca sekurang-kurangnya 5 daripada 6 perkataan dengan betul.
PEMBELAJARAN

Murid meneka topik pembelajaran hari ini.


AKTIVITI PENGAJARAN Murid membaca perkataan di kad dengan nada lantang.
& PEMUDAHCARAAN
(PdPC) Murid menjalankan aktiviti menulis dalam buku Linus.

Guru menjalankan aktiviti berpusatkan murid


BAHAN BANTU
Buku Linus
BELAJAR (BBB)

KECERDASAN
PELBAGAI

Muzikal

PEMBELAJARAN ABAD 
21 Komuniti

AKTIVITI  Think Pair Share


PEMBELJARAN ABAD 21

ELEMEN MERENTASI
Sains dan Teknologi
KURIKULUM (EMK)

KEMAHIRAN BERFIKIR
Mencipta Analogi

PENILAIAN Hasil Kerja


PEMBELAJARAN /
PENTAKSIRAN
Tahap Penguasaan :

 _____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
 ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
 Mesyuarat / Kursus  Cuti Rehat / Cuti
 Program Sekolah Sakit
Aktiviti pengajaran & pembelajaran  Mengiringi Murid  Cuti Bencana / Cuti
REFLEKSI
ditangguhkan kerana …. Keluar Khas
 Aktiviti Luar  Cuti Peristiwa / Cuti
Umum

_____________________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN PEMULIHAN

MATA PELAJARAN Matematik KELAS 5J

TARIKH/ HARI MASA 11.00-12.00


TEMA Haiwan
STANDARD
KANDUNGAN Kemahiran 10 : Operasi Tambah Dalam Lingkungan 50 Tanpa Mengumpul Semula
STANDARD menambah dua nombor, satu digit dengan gandaan sepuluh dan
PEMBELAJARAN sebaliknya tanpa mengumpul semula
Pada akhir sesi, murid dapat :
OBJEKTIF Murid dapat menambah dua nombor, satu digit dengan gandaan sepuluh dan
PEMBELAJARAN sebaliknya tanpa mengumpul semula sekurang-kurangnya betul 5 daripada 10 soalan

1. Murid mengenal ayat Matematik.


AKTIVITI PENGAJARAN 2. Murid menjalankan aktiviti kumpulan.
& PEMUDAHCARAAN
(PdPC) 3. Murid cuba mengenal masalah Matematik harian berkenaan kosep tambah.
4. Murid menjalankan aktiviti lakonan bertemakan konsep tambah.
BAHAN BANTU
Buku Latihan
BELAJAR (BBB)

KECERDASAN
PELBAGAI

Kinestatik

PEMBELAJARAN ABAD 
21 Pemikiran aras tinggi

AKTIVITI  Pembentangan
PEMBELJARAN ABAD 21

ELEMEN MERENTASI
Patriotisme
KURIKULUM (EMK)

KEMAHIRAN BERFIKIR
Mengkategori

PENILAIAN Pemerhatian
PEMBELAJARAN /
PENTAKSIRAN
Tahap Penguasaan :
REFLEKSI

 _____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
 ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Aktiviti pengajaran & pembelajaran  Mesyuarat / Kursus  Cuti Rehat / Cuti
ditangguhkan kerana ….  Program Sekolah Sakit
 Mengiringi Murid  Cuti Bencana / Cuti
Keluar Khas
 Aktiviti Luar  Cuti Peristiwa / Cuti
Umum

_____________________________________________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN PEMULIHAN

MATA PELAJARAN Bahasa Melayu KELAS 3V

TARIKH/ HARI MASA 9.00-10.00


TEMA Alam
STANDARD
Perkataan KV + KV
KANDUNGAN
STANDARD
Membaca dan membunyikan suku kata
PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi, murid dapat :
OBJEKTIF
Murid dapat menulis sekurang-kurangnya 5 daripada 6 perkataan dengan betul.
PEMBELAJARAN

Murid menulis tajuk pembeljaran dalam "Stick Notes".


AKTIVITI PENGAJARAN Murid mebaca dan mengenal perkataan dengan menggunakan kaedah gabungan.
& PEMUDAHCARAAN
(PdPC) Guru menjalankan aktiviti roket writting (Jangka masa diberi 3-5 minit, murid menulis apa yang murid tahu tentang tajuk pembelaja

Murid menjalankan aktiviti Eja Betul.


BAHAN BANTU
Buku Linus
BELAJAR (BBB)

KECERDASAN
PELBAGAI

Kinestatik

PEMBELAJARAN ABAD 
21 Kreatif

AKTIVITI  Think Pair Share


PEMBELJARAN ABAD 21

ELEMEN MERENTASI
Bahasa
KURIKULUM (EMK)

KEMAHIRAN BERFIKIR
Menghubungkait

PENILAIAN Kuiz
PEMBELAJARAN /
PENTAKSIRAN
Tahap Penguasaan :
REFLEKSI

 _____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
 ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
 Mesyuarat / Kursus  Cuti Rehat / Cuti
 Program Sekolah Sakit
Aktiviti pengajaran & pembelajaran  Mengiringi Murid  Cuti Bencana / Cuti
ditangguhkan kerana …. Keluar Khas
 Aktiviti Luar  Cuti Peristiwa / Cuti
Umum

_____________________________________________________

You might also like